Yoğurt Yiyerek Nasıl Zayıflanır

Merii

Yönetici
Yönetici
Geliştirici
Katılım
27 Tem 2019
Mesajlar
38
Tepkime puanı
23
Sağlık açısından oldukça yararlı bir besin kaynağı olan yoğurt, aynı zamanda yağ yakımını kolaylaştırarak zayıflamaya da yardımcı oluyor. Serinletici olması nedeniyle özellikle de yaz aylarının aranan atıştırmalıklardan birisi olan yoğurt, bölgesel zayıflamada göbek eritmede oldukça etkili bir besin türüdür. İçerisindeki yararlı bakteriler sayesinde sağlığa olumlu etkileri bulunan yoğurdu diyet yapan kimseler de severek tüketebilir. Hazmı kolaylaştırması ve düşük kalorili olması nedeniyle diyet listelerinin vazgeçilmezi haline gelen yoğurt ile zayıflamak mümkün mü? Zayıflamak için yoğurt tüketmenin şekli...
xbBv9_1562769577_6269.jpg
Her şeyden önce yoğurdun yağsız ve suyunun süzülmemiş olmasına dikkat etmelisiniz. Her gün 2-2,5 litre su tüketmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Mevsimsel meyveleri kokteyli ve yoğurtla tüketirseniz detoks etkisi artacaktır. Eğer düzenli ve özenli bir şekilde yoğurt diyeti programını uygularsanız 5 günde yaklaşık 2-4 kilo zayıflayabilirsiniz.

SADECE YOĞURT YEMEK KİLO VERDİRİR Mİ?
Gün içerisinde yoğurttan başka bir şey tüketilmediği düşünüldüğünde her öğünde 200 gram yoğurt yense, bu size 120 kcal kadar geri dönüş yapacaktır. Günde ortalama 120.3=360 kcal alınmış olunur. Yalnızca yoğurt yiyerek sağlıksız yollardan zayıflamak yerine yoğurdun yanında tüketebileceğiniz diyet listeleri uygulamalısınız.
İşte buna örnek yoğurt diyeti listesi:
Kahvaltı:
1 fincan şekersiz çay, 300 gram yağsız yoğurt
Öğle: 1 kase sebze çorbası, 4 yemek kaşığı etli sebze yemeği, 300 gram yağsız yoğurt, 250 gram karpuz
Ara öğün: 300 gram yağsız yoğurt, 1 fincan şekersiz çay, 1 porsiyon meyve
Akşam: 1 kase sebze çorbası, 60 gram et,300 gram yağsız yoğurt
Uyumadan önce: 1 bardak papatya çayı, 3 kuru erik.
 

Tevfik

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Ağu 2019
Mesajlar
3
Tepkime puanı
3
Ben diyette olduğum zamanlar gece yatmadan önce yoğurt, pulbiber ve limon yapıp yiyordum. Yağ yakmada muhteşem özelliği vardır, bazı kişilere bu dediğim yöntem dokunabilir midelerini bozabilir ama kesinlikle işe yaracağından hiçbir şüpheniz olmasın.
 
Üst