Selülit Neden Oluşur? Nasıl Geçer?

Merii

Yönetici
Yönetici
Geliştirici
Katılım
27 Tem 2019
Mesajlar
38
Tepkime puanı
23
Yaz geldi, kadınların selülit derdi de her yaz olduğu gibi tekrar gündeme geldi. İşte güzelliği dillere destan ünlülerden ev kadınına kadınların yüzde 90’dan fazlasında bulunan selülitin nedenleri:
Beslenme: Uzmanlar fazla protein tüketilmesini öneriyor.
Stres: Basen ve bacak yağ birikmesine neden olur.
Sigara: Bağ dokularını zayıflatıyor.
Ağrı kesici: Bazı ağrı kesiciler selüliti artırıyor.
Liposuction: Sorunu çözmüyor.
Bacak bacak üzerine atma: Dolaşımını yavaşlatıyor.
Korseler ve dar iç çamaşırları: Sürekli giymek su tutturarak selüliti artırıyor.

Selülit nasıl geçer?
Kışın rahatlıkla kamufle edilen cilt sorunları ve fazlalıkları, yazın kamufle etmek ne yazık ki mümkün olmuyor. Yanlış beslenme, genetik faktörler, hareketsizlik, yetersiz su tüketimi, kahve ve asitli içecekleri fazla tüketmek gibi birçok etmen sonucu oluşan selülit sorunu özellikle yazın daha çok canımızı sıkar hale geliyor. Cilt ve saç bakımına yönelik doğal tarifleri 14 gün boyunca aralıksız uygulanması halinde iyi sonuçlar alacağınız görülüyor.

Selülitleri yok eden doğal kür
Malzemeler
  • Kahve çekirdeği,
  • Hindistan cevizi yağı
  • 1 adet patates
Tarifi
Kilo ortalaması 50 ile 70 kg arasında olan kişiler için dört yemek kaşığı havanda dövülmüş kahve çekirdeğinin içine dört kaşık Hindistan cevizi yağı ve bir adet rendelenmiş patatesin suyunu ekliyoruz. Daha fazla kiloya sahipseniz kilonuz ile orantılı bir şekilde karşımın ölçüsünü arttırabilirsiniz. Krem şeklini alana kadar karıştırıyoruz. Karışımı sorunlu bölgeye kas yönünde aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak uygulayıp streç film sarıyoruz. 25 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkıyoruz. Bu karışımı aksatmadan 14 gün boyunca düzenli olarak uyguluyoruz.14 gün boyunca aksatmadan kürü uygulayacak kişilerin mutlaka öncesi ve sonrası farkları görebilmeleri için ölçülerini alıp fotoğraf çekip değişimi kendi gözleriyle görmeleri gereklidir.

Selülit masaj yağları ve faydaları
Susam yağı - Cilt dostu olan susam yağı, kuru ciltleri yumuşatır, besler. - Cinsel gücü arttırır. - Şeker hastalarının dostudur. - Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır. - İçindeki demir ve vitaminler nedeniyle kansızlıkta doğal bir destektir. - Eklem sorunlarının ve romatizma ağrılarının azaltılması için susam yağı kullanılır. - Yorgunluğa karşı enerji verir.
susam-yagi-faydalari-1.jpg
 
Üst