Doğal Makyaj Nasıl Yapılır İşte Cevabı

Merii

Yönetici
Yönetici
Geliştirici
Bu soru sanıyoruz ki bir çoğumuzun aklını kurcalıyor. Kontür, strobing, bazlar, correctorlar derken ipin ucu biraz kaçabiliyor zaman zaman. Esas doğal ve “yokmuş gibi” makyaj görünümünü elde etmek için aslında o kadar da uğraşmaya gerek yok. Doğru ürünleri, doğru yerlere bir profesyonel gibi uyguladıktan sonra bu iş son derece kolay bir hale geliyor. Bakın nasıl.
Adım 1
Öncelikle cildinle kusursuz uyum sağlayacak ve cilt tonuna uygun bir fondöten bulmalısın. Fondöteninin cilt yapına da uygun olmasına özen göstermelisin. Böylece gün içinde cildin kuruyup pul pul görünmeyecek veya tam tersi yağlı bir his bırakmayacak.Doğal ten makyajı için mat bitişli fondötenler yerine ışıltılı fondötenler kullanmanı öneriyoruz.
Adım 2
Fondötenini cildine ıslak makyaj süngeri ile tampon hareketlerle uygula. Fondötenini yayarken kapatıcılığını arttırmak için sürükleyerek değil tampon hareketlerle yaymalısın. Burun kenarı veya göz altı gibi noktalara makyaj süngerinin köşesiyle uyguladığında daha doğal bir sonuç alacaksın.
Adım 3
Göz altı kapatıcını, gözlerinin altına ters üçgen şeklinde uygula. Kapatıcını bolca sürmek yerine doğal bir görünüm için nokta nokta uygulamalısın.Böylece daha ince ve etkili bir sonuç alacaksın.Parmaklarının ısısıyla daha kolay yayılacak olan kapatıcın, tam da istediğin gibi incecik bir sonuç bıracaktır. Kapatıcını yayarken çok fazla aşağı indirmemeli, göz altı morluklarının üzerine doğru dağıtmalısın.
Adım 4
Farını öncelikle göz kapağının tam üzerine uygula ve parmaklarınla tampon hareketlerle dağıt. Böylece likit farın daha kalıcı olacaktır. Göz kapağının üzerine uyguladığın far renginin açık renkli ve ışıltılı olmasına dikkat etmelisin. Açık renkler gözlerini daha belirgin gösterecektir.Gözlerini daha belirgin ve gölgeli göstermek için aynı far rengini daha yoğun olarak gözlerinin katlanma çizgisine uygula.
Adım 5
Maskara uygulamadan önce mutlaka kirpiklerini kıvırmalısın. Kirpik kıvırıcını kirpik diplerine oturt ve kirpiklerini 10 saniye boyunca kıvır. Bu adım sayesinde doğal ve kendiliğinden hacimli kirpiklere ulaşacaksın.
Adım 6
Doğal, kendinden kızarmış yanaklar, yokmuş gibi makyaj için olmazsa olmazlardan. Bu noktada allığın nasıl uygulandığı da çok önem taşıyor. Allığı yüzüne çok fazla yaymadan, yanaklarının ortasını hedef alarak uygulamalısın.
Adım 7

Rujunu sürmeye dudaklarının orta kısmından başla ve kenarlarına doğru dağıt. Rujunun doğal görünmesi için en fazla iki kat uygulamalısın. Daha fazlası yapay bir görüntü oluşturabilir.Dudaklarının daha dolgun görünmesi için dudak ortasına daha açık renkli bir ruj veya aydınlatıcı sürebilirsin.

Artık doğal makyaj yapımını öğrendin, şimdi deneme sırası sende!