Ballı İçecekler Nelerdir?

root

root
Yönetici
Geliştirici
Katılım
27 Tem 2019
Mesajlar
47
Tepkime puanı
13
Konum
localhost
Bal birçok gıda ile birlikte tüketilebilen bir besindir. Faydaları saymakla bitmeyen bal, kahvaltı sofralarından eksik edilmez. Bunun yanı sıra son dönemlerde içeceklerde de baldan yararlanılır Balla hazırlanan tarifler yaz kış sürekli tercih edilmekte ve severek tüketilmektedir. Ballı içecek sayısı oldukça fazladır. Bunlar:

Ballı portakal suyu​
Ballı süt​
Limon suyu ve bal karışımı​
Ballı yeşil çay​

Bunlara ek olarak bal ve Hindistan cevizi suyu da son derece lezzetli içecekler arasındadır.

Bal İle Portakal Suyundan Oluşan Karışım
Portakal vücuttaki yorgunluğu alır. Limon ise enerji verir. Bu iki nefis lezzet birleştiğinde ise şahane bir içecek meydana gelmektedir. Bir su bardağını dolduracak şekilde portakal ve limonun suyunun sıkılıp karıştırılması ile elde edilebilir.

Limon Suyu ve Ballı İçecek
Limonun suyunun sıkılarak bal ile karıştırılması sonucu ortaya harika bir tat çıkar. Limonun canlandırıcı etkisi bal ile birleşir ve kişiyi zinde tutmaya birebirdir. Bir bardak limon suyunun sıkılarak bir tatlı kaşığı bak eklenmesi ile bu lezzeti yakalamak mümkündür.

Muhteşem Bir Karışım: Bal ve Hindistan Cevizi Suyu
Hindistan cevizi suyuna konulacak 1-2 kaşık bal ile bu nefis içecek tüketilebilir. Hindistan cevizinin kas ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir. Bal ile karıştırılarak yaz gününe özel bir karışım elde edilebilir. Lezzetine lezzet katmak için bu karışıma bir miktar zencefil eklenebilir.

Bal Ve Turunçgil Karışımı
Bal, birçok meyve ile birlikte tüketilebilen bir besindir. Katı halde bile meyvelerin üzerine gezdirilerek tüketilebilir. Bununla birlikte turunçgiller ile birlikte de nefis bir tat vermektedir. Bir bardak karışım için, sıkılacak turunçgillere bir yemek kaşığı bal eklenmesi yeterli olacaktır.

Ballı Yeşil Çay
Bal, sadece soğuk içeceklerde kullanılmaz. Sıcak içeceklerde de bal tercih edilmektedir. Özellikle birçok sıcak çay çeşidinde bala yer verilir. Bunlardan en sık tercih edileni yeşil çaydır. Bir bardak yeşil çaya iki tatlı kaşığı bal eklenerek harika bir kıvam ve tat elde etmek mümkündür. Yeşil çay sevmeyenler için ıhlamur ile de aynı lezzeti yakalamak mümkündür.
 
Üst