Astroloji Ve Tarot Birbirlerine Bağlı Mı?

Türk Kahvesi

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
28 Tem 2019
Mesajlar
14
Tepkime puanı
1
Astroloji ve tarot birbirine derinden bağlı olan iki yöntemdir. Her iki felsefe de insanlara kılavuzluk etmek için astral dünyaya başvurur. Astroloji gezegenlere ve onların konumlarına, birbirleriyle yaptıkları açılara, Zodyak işaretlerine odaklanırken tarot falı, daha çok astral dünyanın efsanevi gücüne odaklanır.
Astroloji ve tarot birlikte daha güçlü!
Astroloji ve tarot uygulamalarını birleştirmek, yorumcuların okumalarını genişletmelerine yardımcı olur ve insanların da kendi yaşamlarını zenginleştirmelerine katkıda bulunur.
Astroloji ve tarot metodlarını kullanan bazı kişiler, tarot destesindeki her bir kartın astrolojiyle ilgili olduğuna inanırlar. Şimdi bu iki sistem arasındaki bağların neler olduğun bakalım.

Gerçek bir bağlantı
Astroloji, tarot falındaki kartların yorumlanmasında önemli bir rol oynar. Daha önce tarot falı baktırdıysanız, yorumcunuz yüksek ihtimalle doğum tarihinizi sormuştur. Tarottaki açılımlar genellikle bir takımyıldıza benzer. Bu iki sistem, birbirlerine derinden bağlı ezoterik sistemlerdir.
Astroloji ve tarot arasındaki farklar nedir?
Astroloji ve tarot söz konusu olduğunda, akla ilk gelen ve benzer olmayan özellik onların itibarıdır.
Astroloji hesaplanabilir özelliktedir ve hatta matematikle de ilişkilidir. Öyle ki Roma İmparatorluğu döneminde yaşayan astrologlar, matematikçi olarak adlandırılıyorlardı. Bu sebeple, astroloji hesaplanabildiği için insanlara güven veren bir uygulamadır. Diğer yandan tarot, kendi yorumcularına göre değişkenlik gösterebilir ve kartlar genellikle okuyucuya göre farklı anlamlar taşıyabilir. Bazı insanlar mantıksal olarak hesaplanmış bir astrolojik okumanın, tarottan daha sağlam bir temele sahip olduğunu düşünür ve çok daha doğru olduğuna inanır.

Zodyak, astroloji ve tarot
Hem astrolojiye hem de tarota bağlı olan kişiler, büyük arkana kartlarının Zodyak işaretleri olduğuna inanır.
Tarot kartlarının burçlardaki karşılıkları şu şekildedir:
-Koç burcu, sadakati temsil eden Kral kartı (The Emperor) ile bağlantılıdır.
–Boğa burcu, bilgiyi ve gerçekleri arayan insanları temsil eden Aziz kartı (The Hierophant) ile bağlantılıdır.
–İkizler burcu, iki farklı yol arasında kararsız kalan, seçim yapmakta zorlananları temsil eden Aşıklar kartı (The Lovers) ile bağlantılıdır. Çünkü o, her şeyi denemek ister.
-Yengeç burcu, hayattaki çatışmaların üstesinden gelmenin ve sevginin temsilcisi olan Savaş Arabası kartı (The Chariot) ile bağlantılıdır.
-Aslan burcu, zihinsel, fiziksel, duygusal ve ruhsal güç ile cesareti temsil eden Güç kartı (Strength) ile bağlantılıdır.

-Başak burcu, hayatta yavaşlamayı ve amaca odaklanma ihtiyacını temsil eden Ermiş kartı (The Hermit) ile bağlantılıdır.
-Terazi burcu, insanların adil bir karar almak ve sonuca ulaşmak için duygularını bir kenara bırakmaları gerektiğini belirten Adalet kartı (Justice) ile bağlantılıdır.
-Akrep burcu, Ölüm kartı (Death) ile bağlantılıdır. Değişim ile dönüşümü memnuniyetle karşılamayı temsil eder. Yeni başlangıçlar için gelen sonları ifade eder.
-Yay burcu, zorluklarla yollarını bulan, yetenekli arabulucuların kartı olan Denge (Temperance) ile bağlantılıdır.
-Oğlak burcu, insanların olumsuzluk üzerine düşünmelerini ve güven duygularını temsil eden Şeytan kartı (The Devil) ile bağlantılıdır.
-Kova burcu, Yıldız kartı (The Star) ile bağlantılıdır. İyiliğe odaklanmayı, insanlara yardım etmeyi ve her şeyin mümkün olduğuna inanmayı temsil eder.
-Balık burcu, değişken ruh halini temsil eden Ay kartı (The Moon) ile bağlantılıdır.
 
Üst